[sc:adsence]

Відзначення дня народження Очакова розпочалося з 22 вересня проведенням різноманітних спортивних змагань, які продовжилися ще й на початку наступного дня.

     А пообіді 23 вересня на міському стадіоні розгорнулося справжнє ярмаркове містечко. Чого тут тіль­ки не було: і солодкі смаколики та сувеніри, приготовані руками учнів шкіл міста та їхніх батьків, і ре­тро-виставка побутових речей, і виставка робіт учнів дитячої художньої школи та багато чого іншого. Вже добрий знайомий малечі великий Мишко пригощав дітвору смачним морозивом. Збоку на травичці «пасли» своїх «залізних коней» байкери та велосипедисти. Лунали прекрасні українські пісні у виконанні народного гурту «Козаченьки» (керівник Н.Г. Мурленко), які супроводжувалися схвальними оплесками гля­дачів. Дружно підтримували аплодисментами й вихованців ДНЗ «Сонечко» та школярів, що показали па­тріотичні флешмоби, а також юних дзюдоїстів (тренери О.В. Шерстюк та Д.С. Казачішин) і каратистів (тренер Ю.І. Невінчаний), що під час показових виступів порадували усіх своєю майстерністю.      Тож, перш ніж зайняти місця на трибуні стадіону, очаківці й гості міста залюбки знайомилися з пред­ставленими для них цікавинками.

Безпосередньо урочиста програма розпочалася з виїзду очаківських байкерів, до яких долучилися й «вершники» на «залізних конях» з Миколаєва, та велосипедисти, що зробили коло перед трибунами, три­маючи у руках Державні Прапори України та Прапор м. Очаків, і танку «Привітальний», який виконали юні танцюристи зі зразково-показового ансамблю «Радість» (керівник Т.О. Поночевна).

Першим з Днем міста привітав усіх Очаківський міський голова С.М. Бичков. Сергій Миколайович відзна­чив, що до святкової дати – свого 2600–річчя Очаків прийшов, маючи багату історико-культурну спад­щину, яка протягом віків поповнювалася багатьма визначними подіями та яскравими особистостями. Щороку збагачують його добробут своєю працею і нинішні мешканці міста, які намагаються зробити його впорядкованим, затишним і привабливим, тож мер подякував їм усім та побажав щастя, міцного здоров’я, миру та злагоди. Приєдналися до його привітань і народний депутат України Б.Ю. Козир та депутат Ми­колаївської обласної ради Х.З. Гемаєв. Разом з міським головою вони вручили нагороди кращим посадовцям міської ради та керівникам і працівникам підприємств і установ, творчих колективів. А ще Борис Юрійович вручив меру грошовий сертифікат на розвиток міської громади, а Сергій Миколайович подарував усім школам міста вартісне обладнання для очищення питної води. Зачитали привітання очаківцям з приводу врочистої нагоди і від голови обласної ради В.В. Москаленко.       Приємним сюрпризом для присутніх стало привітання та вручення міським головою подарунків молодя­там, які цього дня ступили на весільний рушник, та «золотим» ювілярам шлюбного життя. Обом парам, що прибули на святкування у розкішній казковій кареті, увесь стадіон дружно прокричав «Гірко!»

Вшанували оплесками містяни і цьогорічного Почесного жителя Очакова, яким став колишній командир 73 морського центру спецпризначення Е.Г. Шевченко.

Віддали данину пам’яті хвилиною мовчання та випущеними в небо білими повітряними кульками геро­ям-захисникам, що поклали свої життя за те, щоб ми могли сьогодні щасливо жити й спокійно працювати та радіти життю.

А далі святкування продовжилися до пізнього вечора концертною програмою, у якій взяли участь кра­щі очаківські таланти та запрошені гості міста – гурт «Cheesecake Live Project» і шоу барабанщиків Rhythmmen drum show.

Л. КОЧМАР