[sc:adsence]

Хоч минулої неділі ще  трималася тепла та сонячна погода, та на календарі вже повернуло за половину жовтня, тож робоча група у складі голови районної ради О.І. Борщевського, головного спеціаліста оргвідділу Г.В. Крамаренко, начальника відділу містобудування, інфраструктури, будівництва та ЖКГ В.В. Кифоренка та депутата районної ради С.Г. Байдикова за участі редакції “Чорноморської зірки” 16 жовтня здійснила перевірку готовності об’єктів соціальної сфери району, і в першу чергу – навчально-виховних закладів, до роботи в осінньо-зимовий період.

Куцурубська ЗОШ вугіллям забезпечена повністю.
Куцурубська ЗОШ вугіллям забезпечена повністю.

Першим перевіряючі відвідали куцурубський дитсадок “Зірочка”. Там саме проводиться зовнішнє утеплення фасаду будівлі за кошти, які виділила сільська рада. А за  рахунок того, що у садочку встановлений котел, який працює на альтернативному паливі, вдається значно економити використання газу. Тому, як зазначив В.В. Кифоренко, хоч куцурубський і парутинський ДНЗ мають приблизно однакову площу, у куцурубському садочку минулого року за опалювальний період було використано лише 5 тис. кубів газу, тоді як у парутинському в рази більше.

У Куцурубській СЛА саме цього дня вже включили газове опалення, бо наступного очікувалася перевірка мешканців села на пересувному флюорографі, яку мали проводити спеціалісти. І хоч приміщення ще не зовсім прогрілося, членів комісії запевнили, що в цілому, коли постійно опалюється, то в амбулаторії не холодно. До того ж, аби ліпше зберегти тепло, тут поставили додаткові перегородки, а ще, зазначають, непогано було б замінити вхідні двері та вікна.

У всеозброєнні зустрічатиме зиму Куцурубська ЗОШ. Тут завезли вже 86 тонн вугілля, та ще й близько 40 тонн лишилося з минулого року. Та з опаленням поки що не поспішають, адже на термометрах і так – не нижче 18 градусів. Єдине, що потрібно – за можливості замінити вхідні двері з запасного виходу.

У іванівському ДНЗ “Ромашка” до садочка ходить усього 39 дітей. Та оскільки тут є ясельна група, серед вихованців якої малята віком до 2 років, опалення увімкнули ще за тиждень до приїзду перевіряючих – 10 жовтня. А, зважаючи на те, що погода поки що “балувала”, то позначка термометру у приміщеннях груп доходить нині до 25 градусів. Та й у актовій залі, яка у “Ромашці” не опалюється, і куди батьків цього дня запросили на свято, теж холодно не було. А загалом, на момент перевірки у садочку було заготовлено 10 кубів дров та 10 тонн вугілля. В.В. Кифоренко порадив утеплити трубу на котельні, аби змешити вплив корозії.

У Іванівській ЗОШ через день опалюється лише приміщення для першачків, яке має окрему котельню. Інші класи поки що не опалюються, температура в них на позначці 16-18 градусів. Певна складність полягає в тому, що через опалювальну систему, яка має величезні регістри, проганяється близько 7 тонн води, яка має достатньо прогрітися. Та школа має в запасі 52 тонни вугілля і 30 кубів дров.

У Дмитрівській ЗОШ запасу вугілля за словами директора вистачить приблизно лише до Нового року, тому, хоч у класах поки що 17-18 градусів тепла (на першому поверсі – 20),  вже зараз слід подбати про те, аби вирішити це питання. А ще, тут потрібні нові колісники для котла.

Дмитрівський ФАП, який хоч і знаходиться у приміщенні сільської ради, має окрему котельню й опалюється вугіллям. На сьогодні там заготовлені дрова, але в недостатній кількості.

У солончаківському дитсадку “Барвінок” опалюється лише половина будівлі. Температура у приміщеннях – 19-20 градусів. І хоч потрібно на зиму 15 тонн вугілля, у наявності поки що лише 2. Та завідуюча повідомила, що 6 тонн пообіцяла завезти сільська рада, а 5 тонн – районо (хоч повністю цього на весь опалювальний період все таки не вистачить, і слід подбати про забезпечення ДНЗ паливом у повному об’ємі). Дровами ж садочок забезпечений. Бажано було б, також,  замінити вікно у приміщенні старшої групи.

DSC_1463

У Парутинській ЗОШ, лише зараз розпочали ремонтні роботи з заміни труб біля котельні. Тож члени робочої групи мали змогу спостерігати їх у самому розпалі. Газовий лічильник знаходиться на повірці, а потрібні манометри, крани до них.

DSC_1482

На відміну від школи, ситуація у ДНЗ “Ластівка” перевіряючих порадувала. Тут встановлені нові вітчизняні газові котли “Росс”, і все готове до початку опалювального сезону. Нині в групах – 19 градусів тепла.

DSC_1488

Багато зроблено для утеплення приміщень соціальної сфери по Козирській сільраді. У ЗОШ за рахунок коштів, отриманих від сплати за землю, надану господарству у оренду, поміняли 7 вікон. Ще три вдалося замінити завдяки турботам одного зі спонсорів, який подбав також і про ДНЗ “Колобок” (замінено 14 вікон) та клуб з бібліотекою, де вставлено ще 14 вікон (9 у клубі і 5 в бібліотеці). Опалюються ці приміщення лише частково електроконвекторами.

Завдячують піклуванню того ж таки спонсора й юні мешканці Острівської сільської ради, у школі якої замінено аж 20 вікон, а ще 4 нових вікна з’явилося і в тамтешньому дитячому садочку. Тож, з утепленням цих приміщень напередодні зимової негоди усе гаразд. За другий газовий котел (а котли тут теж “Росс”) уже проплачено, газовий лічильник нині знаходиться на повірці.

Усе в порядку з підготовкою до опалювального сезону і в Благодатненських школі-інтернаті та ЗОШ, де навчаються (разом) 44 дитини. Школа, інтернат та садочок “Журавлинка” опалюються  газовими котлами. У інтернаті є свій генератор, а також ємності для води та гідрофор. Планується за допомогою спонсорської підтримки замінити двері запасного виходу.

Тож, як пересвідчилися члени робочої групи, соціальні об’єкти району переважно до роботи у опалювальний період готові. А моменти, які потребують вирішення, узяті ними під контроль для подальшого їх доопрацювання.

Л. КОЧМАР.

Фото автора.

24 жовтня 2014 р. №№ 85-86