[sc:adsence]

DSC_0685На вимоги часу, сьогодні пацієнтів Очаківщини лікують в уже пореформованих закладах – Очаківській ЦРЛ, до якої ми так звикли приходити у скрутну хвилину, та не так давно створеному Центрі надання первинної медико-санітарної допомоги, який об’єднує фактично сільську мережу амбулаторій та Очаківську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. (Сімейні лікарі та медперсонал у амбулаторіях, надаючи первинну допомогу, можуть направити хворого до спеціаліста у ЦРЛ – зробити конкретно спрямоване обстеження, певні аналізи, дослідження за допомогою профільного обладнання).
Тому і керівників, головних лікарів, у нас нині двоє – Ольга Віталіївна Степанова (ЦРЛ) та Тетяна Борисівна Лазарєва (ЦПСМД). Їхня головна мета – здоров’я людини, тому тісно співпрацюють і вирішують багато питань спільно.

Рівне 032 — копия
Це – колектив Рівненської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, визнаної під час атестації ЦПСМД однією з найкращих по нашому району. На запитання, у чому секрет, медперсонал на чолі з завідуючою Г.О. Ляшинською посміхається: мабуть, у немодній в сучасному швидкому світі звичці – все робити як слід. А спілкуючись з ними, розумієш: справа тут іще й у згуртованості та добрій атмосфері, в повазі одне до одного. Їх усього семеро разом з водієм та реєстратором.
Коли в Україні був взятий курс на сімейну медицину, мабуть, найменше могли б хвилюватися через це медики сільської місцевості. Вони-бо давно стали сімейними: живучи поруч, мимоволі знаєш і родину пацієнта, і його життєві обставини, за роки вивчаєш напам’ять не те що хвороби – буває, і рік народження. Тим паче, в селі, коли і ввечері, і вночі до твоїх воріт може постукати пацієнт, не скажеш: «Приходьте завтра. У мене вже скінчився робочий день!»

До професійного свята медики Очаківщини підійшли зі своїми здобутками. Найкращих з них – і міських, і з сільської місцевості – 19 червня буде відзначено під час святкування. Але суттєвим моментом і також здобутком сьогодні є умови, які надають наші медичні заклади пацієнтам, та поповнення кадрового складу людей у білих халатах.
Лікарям сьогодні доводиться не тільки рятувати хворих від недуг, а і хазяйнувати, утримуючи в порядку свої заклади. Наприклад, у Очаківській ЦРЛ зараз триває ремонт. Погодьтеся, приємно чекати на прийом лікаря у чистому холі, заходити до відремонтованих кабінетів. За допомогу головний лікар О.В. Степанова дуже вдячна всім, хто відгукується на прохання про допомогу, і в ремонті, і в організації харчування хворих: це нардеп Б.Ю. Козир, П.Г. Корнієнко, А.І. Костерчук, Х.З. Гемаєв, А.П. Москальський, В. Мельник, І.І. Костов, А.А. Дмитренко, В. Гладун, В.М. Салій, А.П. Бурбело, А.М. Скнарь, О. Заудальський, І.В. Колесник, В.В. Сапега, В.Ю. Харченко.
***
У Центрі надання первинної медико-санітарної допомоги – свої досягнення. Т.Б. Лазарєва каже: звичайно, у сьогоднішніх умовах обмеженості фінансування, про цілком безкоштовне хоча б щось у нашому житті повірити важко. А у ЦПСМД дуже хотіли організувати, і зробили це, підвезення до Миколаєва хворих, які не можуть самі дістатися тамтешніх лікувальних закладів. Також безкоштовно тут можуть отримати суміші бітьки для діток-інвалідів та тих категорій, які цього потребують; безоплатно нададуть рентген-плівку малозабезпеченим та пацієнтам на дообстеженні. Щочетверга, знову ж-таки безкоштовно, виїздить для забору крові на аналіз машина ЦПСМД, по району та по місту, до пацієнтів, які не можуть самотужки дістатися лікарні через поважний вік та хвороби, – за зверненнями мешканців. Під час виїздів лікаря-гінеколога на профогляди до сіл, оглядові набори мешканкам села також купувати не доведеться. Отримують їх в Очаківській амбулаторії жінки, що опинилися в скрутних життєвих умовах.
Тому, шановні пацієнти, знайте про це – і користуйтеся на здоров’я.
***
IMG_5248Ще один привід для радості за зроблене – кабінет здорової дитини, каже Тетяна Борисівна. У холі біля кабінетів стоматологів відокремили два кабінети – сімейного лікаря, та вже названий Т.Б. Лазарєвою для прийому малюків. У чому його потрібність та різниця з іншими? У розділенні потоку пацієнтів, як це називають медики.
Коли на прийом до сімейного лікаря з’являється матуся зі здоровим малюком до року, просто на профілактичний огляд, зважування тощо, вона проходить до кабінету здорової дитини і там, сповістивши медсестру, чекає на свого лікаря, не стикаючись з масою хворих людей різного віку, які сидять під кабінетом, та не наражаючись на небезпеку «упіймати вірус».
***
Завжди добра новина – поповнення медколективів молодими спеціалістами, тим більше, які приходять «з прицілом« на роботу у селі.
Торік до нас приїхало п’ятеро сімейних лікарів-інтернів. Усі дівчата, троє – з західної України. Зараз вони проходять заочну частину навчання у Очаківській, Куцурубській та Чорноморській амбулаторіях. Найприємніше, що є серед них місцева, парутинчанка М. Худенко, а одеситка Антоніна Гортоломей вирішила змінити місце проживання і уже каже про себе: «Я тепер – очаківська». Працюють рік, переймають практичний досвід у колег. І будемо сподіватися, прикрасять собою когорту медиків Очаківщини надовго.
Також не варто забувати про молодих, які уже заслужили своє професійне місце серед очаківських колег. Одностайно, обидва головних лікаря відзначають як добрий приклад ФП с. Василівка що на Кінбурні, де працює фельдшер Наталя Фаль (вона прийшла туди одразу по закінченні медучилища). Незважаючи на віддаленість від ЦРЛ та ЦПСМД, від методичної допомоги, там виконують всі вимоги на найвищому рівні, використовують нові методики лікування, задніх, як то говориться, не пасуть.
У Кам’янці протягом багатьох років в амбулаторії не було лікаря – торік закінчив інститут і очолив амбулаторію Олександр Токарєв, син нашого улюбленого багатьма стоматолога.

DSC_0671
Зліва направо: інтерни Я. Родіонова (зі Львова), А. Гортоломей (з Одеси), М. Самокіщук (з Іано-Франківщини), М. Худенко (Парутине).