[sc:adsence]

передали школярі Василівської ЗОШ в.о. завідуючого Очаківським музеєм ім. Суворова А.Ю. Захаровій.
Знайшов його восьмикласник Стас Река у жовтні 2014 року після рясних дощів за селом, у місці, яке має історичний топонім «Татарка».

Ятаган2 Ятаган

  За легендами, розповідає вчитель історії цієї   школи Л. Твердовська, саме там до підписання Кючук-Кайнарджийського миру було ціле татарське поселення, мешканців якого потім масово виселили до Криму. Лише одна стара жінка відмовилася їхати і дожила віку на Кінбурні. А подорожні, мандруючи косою, говорили: «Зупинюся у татарки», «Нап’юся води у татарки». Так і залишилася ця назва у пам’яті місцевих.

Дирекція школи звернулася до Миколаївської археологічної інспекції, також фото знахідки надіслали керівнику археологічної експедиції С.О. Бєляєвій. Як з’ясувалося, це бойова турецька зброя приблизно 17-18 століття. Саме лезо ножа уже «не рідне», а от піхви та ефес справді зроблені у Туреччині. Каміння інкрустації не коштовне, проте цінність ятаган має як оригінальна давня знахідка – у Миколаївському музеї «Старофлотські казарми» подібного нема. Точнішу інформацію зможуть повідомити тільки спеціалісти зі зброї – можливо, вже цього літа один з них прибуде до Очакова разом з археологами. До того моменту ятаган перебуватиме у ОВІМ ім. Суворова на зберіганні.
Фото І. Баранової.

http://zirka.mk.ua

При використанні матеріалу активне посилання обов’язкове.