[sc:adsence]

Відмітка про розірвання шлюбу за рішенням суду проставляється в паспортах або паспортних документах, у разі звернення розлучених осіб до відділу РАЦС та пред’явлення рішення суду (без видачі свідоцтва про розлучення), якщо ви розлучилися після 27.07.2010 р.

Такий порядок використовується після набрання чинності 27.07.2010 р. Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» (№2398-VI) та внесення змін до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 р. № 52/5.

Звертатися можна до будь-якого відділу РАЦС, незалежно від місця винесення рішення суду та місця проживання. Але для збереження часу – все-таки краще за місцем реєстрації шлюбу. Якщо ви змінили прізвище на дошлюбне, то на першій сторінці паспорта або паспортному документі одночасно вказується, що у зв’язку зі зміною прізвища паспорт або паспортний документ підлягає обміну протягом місяця.

Така процедура стосується тільки рішень судів, які були винесені після 27.07.2010 року, так як згідно ЗУ «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» рішення суду є остаточним документом, що підтверджує розірвання шлюбу. Якщо рішення суду винесено до цієї дати, треба звертатися до відділів ДРАЦС з заявою про реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду. В такому випадку вже видається свідоцтво про розірвання шлюбу та проставляється відповідна відмітка в паспорті заявника.

Н. ЛЕОНОВА

Начальник відділу ДРАЦС РС Очаківського МРУЮ у Миколаївській області