[sc:adsence]

Фото0196  30 травня городяни мали змогу побачити пам’ятник Леніну у незвичному   вигляді – голова скульптури була обмотана українським прапором. Поголос про те, що пам’ятник вже знімають, і роблять це приїжджі, з Правого сектора, швидко поширився містом.

Як з’ясувалося, руйнувати монумент цього дня ніхто не збирався. На  заплановане на 30 травня свято Дня прикордонника були запрошені волонтери з Одеси, волонтерський центр “Подолянка” на чолі з Аліною Подолянкою, які допомагають добровольчим батальйонам, а також нашим “морським котикам”. (Наразі вони ініціюють створення в Одесі пам’ятника героям неоголошеної війни). А до Очакова привезли банери з фотографіями загиблих одеситів, небесної сотні, та фотовиставку з зони бойових дій. Завершуючи встановлювати виставку, одесити виконали заразом і “апгрейд” Володимира Ілліча. Точніше, Богдан Осинський з Одеського УНА-УНСО, який, за повідомленням Преступности.НЕТ, одразу ж відписався у “Facebook”, що разом з товаришами «навів шороху» в Очакові.

На вимоги представників комуністичного осередку зняти прапор з обличчя скульптури або перевісити його на іншу частину пам’ятника гості відповіли відмовою – інше розташування прапора буде тільки прикрашати його.

Протягом півтора годин розмов з очаківцями – організаторами свята, військовими, місцевими депутатами – позиція гостей залишилася незмінною. На спроби зняти прапор з голови скульптури одесити реагували однозначно, знімаючи відео та вступаючи у суперечку з “добровільними скелелазами”. Одним з аргументів за те, щоб залишити все як є, вони навели майбутнє спілкування з СБУ на тему знімання державної символіки. Найбільше, що обурило представників депутатського корпусу Очакова, та й багатьох очаківців – те, що гості взялися хазяйнувати у чужому місті. Та, за словами Аліни Подолянки, до них також підходили місцеві мешканці з подякою за зроблене.

(Напередодні відбулася сесія Очаківської міської ради, де питання про зняття пам’ятника вождю пролетаріата не отримало достатньої кількості голосів (хоч існує уже навіть домовленість з музеєм ім. О.В. Суворова, де готові прийняти монумент на зберігання).

Словесні баталії біля постамента у справжні не переросли.

Початок свята пам’ятник так і зустрів, з двома прапорами – один у руці, інший на голові. Докладніше про саме свято читайте на сайті та у наступному номері “ЧЗ”.