[sc:adsence]

5 травня на території в/ч А1594 пройшло прощання з капітаном 3 рангу, заступником командира загону спеціального призначення з повітряно-десантної підготовки, водолазним спеціалістом Морського центру спеціального призначення Військово-Морських Сил ЗСУ Валентином Анатолійовичем Заграничним, який героїчно загинув в районі с. Многопілля, Іловайського району.

В.А. Заграничний народився 9 грудня 1978 року в Миколаєві. У 1999 році закінчив Одеський інститут Сухопутних військ. Багато років свого життя присвятив службі у військовій частині спеціального призначення, звідти і пішов захищати Україну в зону АТО.

28 серпня, будучи командиром розвідувальної групи, при виконанні бойового завдання був жорстоко вбитий. Терористам було замало смертельного кульового поранення, вони зробили все можливе, щоб не залишити Валентину Анатолійовичу й найменшого шансу вижити. Та в серцях рідних, близьких і товаришів він завжди залишиться люблячим чоловіком та батьком, військовослужбовцем, вірним присязі, і справжнім другом.

Наказом Міністра Оборони України від 17 вересня №546, капітану 3 рангу В.А. Заграничному присвоєно військове звання капітана 2 рангу. Указом Президента України «Про відзначення державними нагородами України», від 21 жовтня №817/2014 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті  державного суверенітету та територіальної цілісності України, капітан 2 рангу В.А. Заграничний посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню. Наказом командира в/ч А1594 від 29 грудня №926, за мужність і відвагу, виявленні під час виконання військового обов’язку, прізвище Заграничного занесене до Книги Пошани військової частини.

Попрощатися з загиблим героєм та віддати йому останню шану прийшли рідні, близькі, друзі, знайомі, військові побратими і представники районної та міської влади. Кожен з нас повинен зберегти для нащадків пам’ять про нашого земляка та його подвиг в ім’я єдності та неподільності країни. Слава героєві!