[sc:adsence]

«Де найкраще море?», – запитує Дмитро Машура. «У Очакові!» – хором лунає на площі. Хлопці та дівчата з задоволенням «запалюють» разом з енергійним ведучим, танцюють, беруть участь у конкурсах та забавках.

IMG_3207

Це триває Великодній ярмарок, подарований 13 квітня очаківцям невгамовними земляками – задуманий від усього серця, організований так само щиро, неофіційно і з душею. Привід – Великдень, мета – збір коштів на допомогу воїнам АТО (список потреб, наданий командуванням в/ч А1594). Саме туди підуть кошти, витрачені відвідувачами на ярмарку та добровільно надані підприємцями.

IMG_2746

– Сама ідея цього ярмарку – добро. Сьогодні так багато негативу навколо нас – і з екранів телевізорів, і в повсякденному житті, люди так від цього втомилися, що я б дуже хотів подарувати всім гарний настрій, та нагадати: чим більше віддаєш, тим більше отримаєш. І якщо ти робиш добро, воно обов’язково повернеться до тебе, до твоєї родини, – каже Андрій Павлович Лучка, підприємець та волонтер, який вклав у свято частку своєї душі.

Цього дня яскраве сонечко розмалювало засмагою не одне обличчя: на заклик приходити та друзів приводити відгукнулося багато народу. Тут і там ясніли кольорові вишиванки на дітях та дорослих, віночки та квіти на дівчатках, наче нагадуючи: відвикайте від того, що вишиванка – тільки сценічне народне вбрання, це гарно й модно, а ще по-великодньому святково. Урочисто привітав присутніх з Паскою о. Михаїл (Грибович), налаштувавши на духовний лад. Як і пісня «Україна» у виконанні Н. Мурленко.

IMG_2774

Загалом же ті, хто прийшли, не пожалкували, бо кожен міг знайти тут розвагу на свій смак.

По обидва боки від «сцени-площі» покупці обступили безліч яток зі    смачним та цікавим крамом: тут тобі і ляльки-«попики» (Л. Васильченко), й книги, й саморобне печиво та майстер-класи по його прикрашанню від З. Коваль та І. Колпакової,

IMG_3144і прегарні поробки від членів міської організації інвалідів; і косметика та солодощі, вареники, глечики та картини; плетиво, кошики та прикраси від Теплової (ЗОШ№2), кава й чай від ПП Лучки;

 

IMG_2898IMG_2962смачненьке від «Саме Того» (ПП Завгородня), кафе «Кебаб», «Чотирьох сезонів»,  ПП Цанкової, Л.І. Рижик, шашлики (кафе-бар «Пілігрим»),

IMG_3043
IMG_2959
«стрибалки»-гойдалки, попкорн та солодка вата, пиво;

IMG_3189домашня випічка від І. Шагай та поробки від її онучки (Чорноморка),

IMG_2984

 

 

 

боді-арт на обличчі від талановитої дівчини Кристини, тощо…

 

IMG_3144

IMG_3136Була чудова нагода покататися на віслючку, зробити фото на пам’ять зі звірятами – цуциками та козенятами, або біля українського тину та прялки. а справжнім “хітом фотосцени” стали смугасті поросятка, привезені А.П. Лучкою.

IMG_3215

Малюки скеровували батьків все до нових черг у гонитві за розвагами, решта публіки охоче спостерігала за виступами артистів, (від номера до номера бесідувала з глядачами ведуча А. Біла):IMG_2797 гурт «Козаченьки» на чолі з Н. Мурленко, Д. Алабергенова з Дмитрівки, ансамбль «Радість» (кер. Т. Поночевна),

IMG_3228   колектив «Нова галактика»    (кер. О. Соротяк),IMG_3157

IMG_3131   вихованці Чорноморського      сільського клубу з цілою        програмою, вокальними та    акторськими номерами (кер.   В. Марченко), М. Как тощо…

IMG_3037

IMG_3104

IMG_2972

     Ми давно вже, мабуть,        скучили за такими  гуляннями. Де можна  відпочити, зустріти давніх  знайомих, де сміються діти, і  є чим потішити душу.  Головне – те, що у ярмарці  підприємці брали участь  добровільно, так само, як і  добровільно давали кошти  на загальний внесок.

 

IMG_2994

 

 

 

IMG_3150

IMG_3176

 

За гарний настрій та небайдужість варто подякувати натхненникам та організаторам свята: це «Очаківська мальва», А.П. Лучка, Н. Мурленко, допомагали чим могли в/ч А 1594, Є. Кадочніков, підприємці та просто наші земляки. (Якщо раптом про чийсь внесок не згадали – повідомте нас про це, – прим. ред.)

Цей захід – перший, і, судячи з чудового настрою відвідувачів, успішний. Далі у планах волонтерів – таке ж народне свято до Дня прикордонника, яке матиме свої «родзинки».

 Фото І. БАРАНОВОЇ.

IMG_2866