[sc:adsence]

30 березня 1944 року силами 5-ї ударної армії, частини сил 1-го гвардійського Укріпрайону (комендант підполковник Сергій Іванович Нікітін), 295 стрілецької дивізії (командир А.П. Дорофєєв), із складу Чорноморського флоту – частини сил Укріпленого сектора берегової оборони (комендант Ю.І. Неймарк) Очаків був звільнений від німецько-фашиських загарбників. Наступного дня о дванадцятій годині Москва салютувала доблесним військам 3-го Українського фронту, які визволили Очаків, дванадцятьма артилерійськими залпами з 123 гармат…

71 рік потому, мешканці Очакова та Очаківського району, представники влади, духовенства й військові зібралися у Міському сквері на мітинг, щоб вшанувати хвилиною мовчання тих, хто не шкодуючи свого життя, відважно і самовіддано боровся з військами фашистської Німеччини, та покласти квіти біля пам’ятника Скорботному Матросу.

З кожним роком свідків тих подій стає все менше, йдуть з життя сивочолі герої, забираючи з собою спогади, біль та сльози війни. Тими ж, кому Бог подарував довге життя, окрім рідних та близьких, опікується рада ветеранів на чолі з головою С.Г. Фоміним. За свою працю із рук голови обласної ради ветеранів М.А. Портнікова він був нагороджений почесним знаком «Ветеран України».

На жаль, сьогодні ми змушені воювати з тими, хто у часи Великої Вітчизняної війни пліч-о-пліч допомагав нам захищати нашу землю. Хто б міг тільки уявити, що у мирний час за незалежність України хлопці отримуватимуть бо7йові нагороди. На урочистостях з нагоди 71 річниці визволення Очаківщини заступник командувача Військово11 – морських сил України, капітан 1 рангу А.О. Урсул наказом міністра оборони за особисту мужність, героїзм, проявлений під час виконання спеціальних завдань  у ході АТО, зразкове виконання своїх обов’язків та вірність державі, відзнакою Міністерства оборони України «За військову доблесть» нагородив начальника інженерної служби Центру спеціального призначення М.А. Водійко та вручив нагрудний Знак Пошани техніку загону спеціального призначення Ю.В. Леонт’єву.

Після мітингу у великий залі адмінбудівлі силами районного та міського відділів культури для всіх бажаючих пройшов незабутній концерт. Неймовірні хореографічні виступи народного ансамблю танцю «Золотий колос» (кер. С. Козлова) та зразково-показового танцювального ансамблю «Радість» (кер. Т. Поночевна), виступи народного гурту «Козаченьки» (кер. Н. Мурленко) і хору «Ветеран» (кер. А. Гай) та вокаль10ні номери О. Торосян, Л. Тихолаз, А. Чорної, В. Зволинського, В. Тринько, Т. Іващенко, В. Расславського зривали шквали оплесків. А наприкінці свята всім артистам зал аплодував стоячи.

Ще тривалий час люди стояли у холі, ділилися враженнями та дякували за подароване їм свято. Погодьтесь, зараз кожному так не вистачає позитивних емоцій та чистосердечних радощів, бо навіть у найважчий час душу та серце зігрівали веселі танці та чуттєві пісні. Зараз нам, найголовніше, не можна зневірюватися, адже, як ми визволили 71 рік тому нашу Очаківщину, так і повернемо з рук окупантів наш Донбас.

Т. ЛУПУЛ.