[sc:adsence]

 Напевно, такої  кількості гостей та представників засобів масової  інформації, як на 31 сесії Покровської сільської ради, що відбулася 20 березня, ніколи  не  було. Така заціка6вленість громадськості була пов’язана не з затвердженням заходів програми «Турбота», у рамках якої в цьому році будуть виділені кошти для привітання з 9 травня останнього на Кінбурні 90-річного ветерана ВВ, та для допомоги родинам учасників АТО… Непоміченими для гостей з Миколаєва стали й питання зняття земельного податку з деяких державних підприємств, проведення засідання членами рибколгоспу «Свідомість» та ще ряд земельних питаннь, які обговорювалися депутатами сільради.

Ажіотаж з боку обласних ЗМІ був викликаний статтею миколаївського журналіста Юрія Юріна «На Кинбурнской косе Агафонов руками Очаковского райсовета хочет закрыть школу», яка була опублікована в мережі Інтернет та мала неабиякий резонанс. Навіть облдержадміністрація виявила таку занепокоєність «свавіллям» місцевої влади, що делегувала на сесію свого речника.

Та не менше ця публікація зацікавила, більше того – обурила самих депутатів Покровської сільської ради та сільського голову Г.М. Агафонова, голову Очаківської РДА С.В. Самоукова і голову районної ради О.І. Борщевського, бо грунтувалася вона лише на листі мешканця коси С. Калініна, який він опублікував в одній з груп соціальної мережі «ВКонтакті», та на неперевірених даних, особистих домислах й судженнях самого Юріна. До речі, С. Калінін теж був присутній на сесії і не заперечив, що дійсно, лист писав, але не очікував, що завдяки блогеру з Миколаєва та його доповненням звернення так видозміниться.

Покровська школа – найстаріша в Очаківському районі. Це зараз в ній навчаються лише 14 учнів, а колись вона приймала у свої теплі шкільні обійми більше сотні хлопчиків та дівчаток. За причини невеликої кількості школярів, навчання проходить в індивідуальній формі, що, кажуть вчителі, значно поліпшує контроль за успішністю учнів. Прикладом такого підходу є той факт, що в минулому році зі школи випустилися лише 3 учня, але всі наразі вчаться у вищих навчальних закладах на бюджетній основі та отримують стипендії. «Нас мало, але ми маємо спортзал, спортивний майданчик, їдальню, достатню кількість кабінетів, здійснюється підвіз дітлахів з Покровських хуторів. Найголовніша наша мета – виховати зі школяра справжню людину», – сказала директор О.Л. Васильєва.

Саме через цей «острівець дитинства» і спалахнув справжній скандал. Мешканці коси, до яких дійшли плітки про можливе закриття шкіл та наслідки «модернізації» шк5ільних закладів, одразу почали активно діяти у напрямку захисту закладу. Цим і скористався Юрій Юрін. Сказати, що його поведінка на сесії була не дуже інтелігентною, значить нічого не сказати. Він довго представлявся перед присутніми, не забувши жодної своєї регалії та відзнаки, мабуть, тим самим підкреслюючи свій професіоналізм. Запевняв, що це не йому потрібно підтверджувати ним же викладені факти, а всім іншим доводити, що це не так. Тим, хто не читав дану статтю, наведемо її тези мовою оригіналу: «На 34 сессии Очаковского районного совета шестого созыва, были вынесены на рассмотрение вопросы, касающиеся экономии бюджетных средств за счет реорганизации и закрытия некоторых школ района. Закрыть собираются именно Покровскую», «…власти Очаковского райсовета с подачи председателя Покровского сельского совета Агафонова и его депутатов хотят попросту уничтожить их села. Данное суждение вызвал тот факт, что власти всеми силами пытаются закрыть местную школу, в которой обучается 14 детей»,  «…а у местных депутатиков под предводительством Агафонова мозги повернуты только в сторону: как отмыть и что украсть. А потом будут говорить: откуда у нас преступность и наркомания? У нас слёзы наворачиваются: дети-то здесь при чем?!», «Люди считают, что закрытие школы лоббируют «бизнесмены» в поселковом совете во главе с Агафоновым, которые хотят превратить ее в пансионат». І далі все у такому дусі. Роль головного Бармалея дісталася сільському голові, під дудку якого ніби-то танцюють не тільки депутати сільради, а й району загалом.

Голова районної ради О.І. Борщевський запевнив автора статті, що ні на 34, ні на 35 сесії про закриття Покровської школи навіть мова не йшла, і підтвердив це порядками денними обох сесій. Також він попросив надалі перевіряти інформацію, що легко можна зробити на офіційному сайті районної ради. Начальник відділу освіти Л.А. Голян, в свою чергу, пояснила, звідки могли піти такі чутки: «На розгляд постійної комісії питання про модернізацію освітньої мережі буде винесено. Причина у тому, що в цьому році субвенції на фінансування закладів освіти, яка становить 20 млн.грн, на початок року вистачало. Але у січні індексація заробітної плати складала 10%, у лютому – 15%. На сьогодні до виділених державою коштів уже необхідно додати близько 200 тис. грн. Можливо, цих грошей не вистачить для фінансування шкіл до кінця року, тому, на засіданні координаційної ради з питань формування освітніх округів та модернізації мережі освітніх закладів району, відділу освіти й було надане доручення переглянути мережу закладів по району та розробити можливий план реорганізації. Відділом освіти прораховані всі можливі варіанти, й депутати будуть ознайомлені зі звітом про економію або не-економію коштів та з наслідками тих чи інших можливих дій у напрямку скорочення. Так, через невелику кількість учнів видатки на кожного учня Покровської школи становлять більше 30 тис. грн. на рік, та, незважаючи на це, Покровська школа – «це той острівець дитинства, який має існувати». «І такої думки всі депутати районної ради», – доповнив Олександр Іванович.

Бюджетна комісія сільради зробила свої розрахунки щодо економії у разі закриття Покровської школи. Отже, за умови переведення школярів до Василівської школи, економія становитиме… 300 грн. Якщо ж дітлахів заберуть до Благодатненського інтернату, то ця сума збільшиться до 431 грн. – Погодьтеся, це копійки для державного бюджету, а моральну шкоду, яка буде завдана дітям, важко переоцінити, – сказала член цієї комісії, учитель історії Л. Твердовська. –  Якщо це розуміють на материку, то мешканці коси тим паче не зацікавлені у знищенні школи, яка потягне за собою, фактично, і смерть двох сіл.

Особливо «потішила» Людмилу Анатоліївну та звістка, що зараз нібито йдуть перемовини про ціну за приміщення школи. Ю. Юрін сказав, що до нього особисто прийшов лист, де написано, начебто будова продана і гроші отримані. «Хто мені це повідомив, звісно, я не скажу. На сесії його також немає, бо боїться помсти Агафонова», – сказав журналіст. «Ця будівля стоїть на балансі відділу освіти, і зняти її без нашого відома звідти неможливо. Це робиться за рішенням сесії районної ради. Навіть питання про передачу, здачу в оренду однієї кімнати в приміщенні школи ми затверджуємо на початку року рішенням сесії. А ви говорите про продаж!…», – дивувалася Л.А. Голян.

Голова РДА С.В. Самоуков визнав, що бюджет на цей рік розділений «впритул» до всіх потреб, і він, як представник влади, повинен забезпечити справедливість та законність розподілу коштів. Але всі розуміють, що навіть порівнювати умови життя, відстані, специфіку розташування сіл на материку і на косі не можна, тому питання закриття Покровської школи не стоїть. Позиція голови районної ради О.І. Борщевського теж незмінна – школа не повинна бути закрита.

Вислухавши всіх присутніх, речник голови ОДА подякував депутатам за розуміння проблеми і шляхів її вирішення, пообіцявши все передати В. Мерикову.

Дозвольте те, що говорили на адресу Ю.Юріна самі депутати сільської ради, які, за словами миколаївського професіонала журналістики, всіма силами хочуть закрити школу, не писати, бо їх обуренню не було меж.

Вислуховуючи аргументи тих, хто, на думку Юріна, є головними ворогами освіти в районі, він висказувався так: «Мабуть, склалося помилкове враження», «Поквапився», «Помилка вийшла». А наприкінці доповнив, якщо інформація із закриттям школи не підтвердиться, він навколішки встане, попросить вибачення і приведе ту людину, яка йому це сказала.

Звісно, Григорію Михайловичу радили подати до суду на журналіста, видавця, блогера і таке інше, але поки сільський голова цього робити не збирається. Він впевнений, що такий наклеп повинен залишитися на сумлінні Юріна, а у нього ж повно своїх більш нагальних справ. У тому числі, благополуччя закладів освіти. Протягом останніх 23 років на дитячий садок та школи тут оформлена безоплатна подача води. Сільрада активно займається залученням спонсорів. За останній час із бюджету районної ради були виділені кошти на перекриття даху Василівської школи, за гроші Морського порту був зроблений ремонт даху Покровської, В.Г. Костирко (б/в «Крутая оcыпь») ніколи не відмовляв у допомозі дитсадку. Щоб хоч якось зменшити фінансове навантаження на відділ освіти, зараз із сільського бюджету буде виділено 40 тис. грн. на паливо для машини Покровської школи. У майбутньому сільський бюджет планує взяти на себе ще частину витрат цієї школи, і по можливості збільшувати цю суму.

Тому казати, що Г.М. Агафонов разом зі своїми депутатами вже ділять гроші від продажу будівлі школи після її закриття, є не просто «помилковим судженням», а відвертою брехнею та навіть дестабілізацією суспільних настроїв косівчан. Яка ж справжня мета опублікування цих неперевірених фактів Ю.Юріним – покаже лише час, але обов’язково покаже.

Т. ЛУПУЛ.