[sc:adsence]

8 травня – День пам’яті

та примирення

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким оголосив 8 травня національним святом – Днем пам’яті і примирення. При цьому в указі наголошується, що і 8, і 9 травня будуть проводитися заходи, присвячені 70-й річниці Перемоги над нацизмом в Європі та Дню Перемоги.

«Уряд не скасовуватиме 9 травня як День Перемоги. Разом з тим, уряд запропонує також належним чином вшановувати і день 8 травня, як у всій Європі», – сказав міністр культури країни В.Кириленко.

О. Янішевська: після АТО до вишів на пільгових умовах

вступатимуть демобілізовані військовослужбовці. Рішення про це вже прийняте радою ректорів нашої області, а також направлено відповідний лист Міністерству освіти та науки України. Про це під час зустрічі з нардепами від Миколаївщини розповіла заступник голови ОДА О. Янішевська. Такі пільги впроваджуватимуться, зазначила вона, в рамках медико-психологічної програми реабілітації військовослужбовців, за напрямом «освіта та профорієнтація». В першу чергу, програма передбачає створення реабілітаційного центру на 20 місць на базі обласного госпіталю інвалідів війни, надання психологічної та психіатричної допомоги родинам та самим демобілізованим, визначення спортивних закладів, де вони могли б безкоштовно тренуватися.

Сектор інформаційної діяльності РДА, за інф.

Департаменту інформаційної діяльності ОДА.

«Руська весна-2»:

під прицілом ще п’ять областей

Численні теракти в Харківській області та бунти проти мобілізації на Запоріжжі в останні місяці виявилися не випадковими. Росія почала нову кампанію «Руська весна». Саме така інформація з’явилася на сепаратистських сайтах. Територія, на яку запланували поширити проект, – Харків, Одеса, Запоріжжя, Херсон і Миколаїв.

Про це йшлося в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

У акваторії Чорного моря пройдуть навчання СІ-БРИЗ

Українсько-американські навчання Sea Breeze-2015 пройдуть на Миколаївщині. Про це йде мова у плані співробітництва України та НАТО на 2015 рік. Так, навчання терміном 25 днів (червень-жовтень 2015 року) пройдуть у акваторії Чорного моря. Крім Миколаївщини, вони пройдуть на узбережжі Одеської та Херсонської областей.

Планується участь 1000 військовослужбовців США, 1000 українських військових та 500 солдатів з інших країн НАТО.

Перехід на літній час – 2015

В останню нeділю березня, вночі о 3 годині, в Україні здійcнюється перехід на літній час – 2015. B цю нiч 29 березня о 3 годині стрiлки годинника переводять нa годину вперед.

Перехід здійснюють згiднo з постанoвoю Кабінету мiністрів України № 509 вiд 13 тpавня 1996р. «Пpо поpядок числення часу нa теpиторії України».

Незаконне будівництво на базі відпочинку

Військовою прокуратурою Миколаївського гарнізону Південного регіону України відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України.

Встановлено, що частина території бази відпочинку державного підприємства «Суднобудівний завод імені 61 комунара» на Чорноморському узбережжі загальною площею 0,5 га була незаконно захоплена сторонніми особами. Вказану земельну ділянку правопорушники загородили залізобетонним парканом і почали будівництво капітальної споруди.

За даним фактом розпочате досудове розслідування.

Нагляд за дотриманням законів у ході розслідування у формі процесуального керівництва здійснює військова прокуратура Миколаївського гарнізону.

За матеріалами інтернет-видань.

В Очакові увічнять пам’ять

героїв АТО

Міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій прийняла рішення про виготовлення меморіальних дошок очаківцям, які брали участь в АТО. Також заплановано встановити пам’ятний знак, що символізує цілісність країни.

Начальник відділу культури Тетяна Мироненко повідомила, що співробітники Очаківського військово-історичного музею ім. О.В. Суворова займаються збиранням матеріалів для того, щоб створити тематичну експозицію стосовно увічнення пам’яті героїв АТО.

Ініціатива створення в Очакові пам’ятного знаку належить Тетяні Мироненко. За задумкою, знак буде символізувати незалежність, цілісність та героїзм країни.

mrada.ochakiv.info

Екологічні конкурси

виграють наші

Останній місяць додав перемоги у скарбничку малих екологів нашого району, вихованців гуртка «Юні охоронці природи» (кер. І.В. Лахтіонова) на базі Василівської ЗОШ. Так, Діана Лахтіонова посіла перше місце у обласному етапі конкурсу «Ліси для нащадків». Більше того, дівчина – серед переможців і всеукраїнської одноіменної трудової акції.

Її землячка, Дар’я Свистуха, успішно взяла участь у конкурсі «Біощит», а саме в операції «Мурашка», що передбачав пошук інформації, спостереження за мурашниками рідного краю, та створення відповідної презентації. Даринка завоювала почесне третє місце.

Медичній допомозі навчать червонохрестівці

Наразі тривають курси з надання долікарської допомоги для всіх бажаючих, організовані Очаківським Товариством Червоного Хреста. Серед працівників державних установ нині уже є досить випускників цих курсів, адже проводяться вони щорічно і регулярно. Втім, кількість бажаючих отримати знання та сертифікат міжнародного зразка не зменшується. Скоріше за все, зазначила Н.Я. Біжко, яка очолює організацію, найближчим часом відбуватиметься набір у наступні групи для навчання.

Віршована біографія

Судковського від Зіньковського

невдовзі побачить світ. Нагадаємо: обіцянку написати поему за мотивами життя мариніста Юрій Васильович дав торік, передаючи в дар музею імені художника старовинну книгу, що зберігалась в його родині. Обіцянку поет дотримав, в даний час триває доопрацювання твору та підготовка до випробувального друку – поки що у «самвидаві». Можливо, цією темою зацікавиться і хтось із наших земляків, та допоможе знайти кошти на «офіційне» видання поеми.