[sc:adsence]

DSC04808

9 березня у вітальні Очаківського районного Будинку культури відбулося свято до 201 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка “Скарби безсмертного Кобзаря», ініційоване Н.М. Мурленко, керівником гурту «Козаченьки« та підтримане небайдужими нашими земляками. Порадувало, що до постійних любителів та поціновувачів таких заходів приєдналося чимало людей, які раніше рідко їх відвідували. Вони прийшли розділити з однодумцями пісню, рідне слово, любов до Батьківщини. І у світлі нинішніх подій в Україні концерт перетворився на спілкування людей, які насправді переймаються долею своєї держави.

Неофіційний формат заходу не завадив взяти у ньому участь С.В. Самоукову, голові Очаківської РДА та водночас депутату міської ради.

DSC04800– Життя Тараса Шевченка було присвячене Україні та її боротьбі за волю. А коли ми були на Майдані, його вірші надихали нас. Ми живемо в Україні, і незалежно від національності ми всі – її діти, а вона – наша Батьківщина. Не можна жити тут і не поважати й не любити свій дім, свою мову, свою історію. Я гордий тим,  що українець, – сказав Сергій Вікторович. Приєднуючись до загального патріотичного настрою, він прочитав зі сцени «Заповіт» Кобзаря.

О. Михаїл з Іванівки, якого знають та люблять багато наших земляків, також попросив слова. – Вірувати у свою неньку, любити й захищати її – наше призначення, – нагадав він.

Народний вокальний гурт «Козаченьки», який є окрасою багатьох святкових подій у районі та місті, і цього дня представив глядачам своє мистецтво. Не просто звучали, через серце йшли пісні  про Україну та її захисників, про любов, про наші цінності «Бандуристе, орле сизий..» (соліст М. Виверець), «Вітре буйний..» (солістка Л. Тихолаз), вокальна композиція «Я нікому тебе не віддам!» тощо. Керівник гурту  Н. Мурленко показала й свою майстерність, виконавши пісню  «Мамина калина».Авторську  пісню про мир подарував глядачам Г.Трушицин.

DSC04825

А пісні «Родина» і «Реве та стогне Дніпр широкий» разом з «Козаченьками» співали й глядачі. Наче валами могутнього Дніпра, котились залою голоси, і тут уже було неважливо, наскільки хтось уміє співати – у єдиному пориві разом з професіоналами люди прожили кожне слово.

«Просто сльози наверталися на очі, коли я зі сцени відчула, як кожен в залі приєднався до нас», – ділилась враженнями ведуча та автор сценарію концерту А.В. Біла. DSC04862До речі, їй довелося вносити приємні корективи до цього сценарію – адже артистами стали й ті, хто раніше був глядачем: авторські вірші прочитали О. Погрібна («Миролюбність», «Непоборність»), Н. Бачківська («Тарасе, батьку мій», «Весна 2014 р.»), а І. Шагай з Чорноморки декламувала уривок з поеми «Наймичка».

DSC04835Та сама І. Шагай, яка разом з онукою Андріаною та односельчанами передає нашим бійцям «теплі» дарунки з молитвами… Що тут казати про любов та повагу – неначе можна змусити любити, неначе можна навчити поважати…Треба відчувати це самому. А твоя дитина змалку просто перейме твої почуття. Тоді вірші Тараса Шевченка та Ліни Костенко, українські народні й авторські пісні не будуть просто гарними словами, а відображатимуть те, що живе у вашій душі.DSC04814І. БАРАНОВА

Фото Г. Бойко

“Чорноморська зірка”

від 13 березня 2015, №№21-22